Вальо Братоев и Аячо обърнаха Лион с 3:2, Владо Николов с 24 точки

Националът Валентин Братоев и неговият клуб Аячо успаха да направят страхотен обрат срещу АСЮЛ Волей (Лион) от 0:2 гейма, до 3:2 (21:25, 17:25, 25:18, 27:25, 15:13) във втората 1/4-финална среща от плейофите във френската Лига АМ, който се игра пред 1200 зрители в зала "Ю Палатиню" в Аячо. Така Аячо изравни серията до 1-1 победи и трети мач ще реши кой тим ще продължи на полуфиналите.
Валентин Братоев започна като титуляр за Аячо и игра през първите две части, след което бе заменен от Жулиен Лавени. Братоев се появи отново в игра като резерва в 4-ия и 5-ия гейм и завърши мача с 2 точки (1 ас, 33% ефективност в атака, 33% перфектно и 67% позитивно посрещане). Македонският диагонал Йовица Симовски заби 31 точки (1 ас, 1 блок, 62% ефективност в атака), а Флориан Лакаши добави още 19 точки (5 аса) за успеха на Аячо.

Владимир Николов бе най-резултатен за Лион с 24 точки (1 ас, 52% ефективност в атака), а Владислав Иванов игра цял мач като либеро и записа 54% перфектно и 92% позитивно посрещане. Тунте Ван Ланквелт добави още 19 точки (3 аса , 1 блок), а Марк МакГивърн добави още 12 точки (2 аса, 1 блок).
Така битката ще се реши в третата 1/4-финална среща, в която Лион приема Аячо на 17 април.

АЯЧО - ЛИОН 3:2 (21:25, 17:25, 25:18, 27:25, 15:13)

АЯЧО: Тома Деримез, Йовица Симовски 31, ВАЛЕНТИН БРАТОЕВ 2, Берт Дейли 3, Флориан Лакаши 19, Йоргос Петреас 7 - Дъстин Уотън-либеро (Йоан Жумел, 2, Жулиен Лавени 6, Руди Верхьоф 9, Маони Талиа)
Старши-треньор: Фредерик Фернандес
ЛИОН: Хавиер Гонсалес 4, ВЛАДИМИР НИКОЛОВ 24, Тунте Ван Ланквелт 19, Леонардо Миранда 8, Марк Макгивърн 12, Адам Симак 8 - ВЛАДИСЛАВ ИВАНОВ-либеро (Куентин Жофроа 1, Мартин Жамбон 2, Хералд Осорио)
Старши-треньор: СИЛВАНО ПРАНДИ.

GFCA - Lyon : Reaction F.Lacassie by GFCAjaccioVB