Ливърпул се събуди и удари Нюкасъл (видео)

Отборът на Ливърпул се събуди и се върна на победния път в домакинството си на Нюкасъл от 32-ия кръг в Премиър лийг. Мърсисайдци се наложиха с 2:0 на "Анфийлд" и така спряха неприятната си серия от две поредни загуби в първенството. Рахим Стърлинг в 9-ата и Джо Алън в 70-ата минута бяха точни за успеха на домакините, които се върнаха в борбата за Топ 4 и се приближиха на 4 точки от четвъртия Манчестър Сити. Нюкасъл пък продължи  с лошото си представяне напоследък, като това бе пета поредна загуба за тима.

Мачът започна отлично да Ливърпул. Още в 9-ата минута Рахим Стърлинг получи дълъг пас в наказателното поле, той овладя и финтира защитник, след което стреля неспасяемо в далечния ъгъл на вратата за 1:0.

Домакините продължиха да натискат и в 15-ата минута и Филипе Коутиньо пробва удар, който обаче не затрудни Тим Крул. След това и Стърлинг имаше нов шанс в 21-ата минута, но и той стреля прекалено слабо.

Постепенно обаче Нюкасъл се окопити и също започна да атакува опасно. В 28-ата минута "сваките" стигнаха до първия си по-добър шанс в мача. При една лошо изчистена топка Мехди Абеид стреля опасно от воле, но Симон Миньоле бе заел добра позиция и улови. В 32-ата минута гостите съвсем основателно претендираха и за дузпа в своя полза като Деян Ловрен препъна Айосе Перес в пеналта, но съдията Лий Мейсън подмина ситуацията.

В края на полувремето гостите имаха две прекрасни положения за гол. Първо в 45-ата минута Айосе получи чудесно центриране и от близо стреля с глава, но Миньоле демонстрира рефлекс и спаси. В добавеното време шанс се откри и пред Абеид, който обаче прати топката над вратата.

В началото на втората част Нюкасъл продължи да играе добре и пръв стигна до голова възможност в 52-ата минута, като Муса Сисоко стреля от дистанция, но без особено да затрудни вратаря. Три минути по-късно обаче Стърлинг сътвори уникален пропуск. Невероятна грешка на Дарил Янмаат при едно центриране в наказателното поле, позволи на нападателя на Ливърпул да овладее сам срещу вратаря, но от близо той стреля до гредата.

Постепенно Ливърпул отново си върна инициативата и в 60-ата минута Коутиньо стреля към вратата, но право в ръцете на Крул. Десет минути след това гостите направиха нова фрапантна грешка в защита, като Майк Уилямсън подари топката на Джо Алън в наказателното поле, където той без забавяне отправи удар и заби кълбото в мрежата за 2:0. Три минути по-късно пък Ловрен стреля опасно с глава, но над вратата.

В 83-ата минута Нюкасъл остана и с човек по-малко на терена, след като Муса Сисоко си изкара втори жълт и червен картон за грубо нарушение срещу Лукас Лейва. Веднага след това пък Стърлинг направи нов голям пропуск от добра позиция в пеналта.

В крайна сметка Ливърпул се поздрави с успеха и излезе на 5-ото място в таблицата с актив от 57 точки. Нюкасъл пък се намира на 13-ата позиция с 35 точки.