Жани Желязков и Равена взеха гейм на Модена в 1/4-финал №1, Ветори с 19 точки, Нгапет с 18 точки

Българският волейболист Жани Желязков и неговият клуб Равена поведоха с 1:0 гейма, но допуснаха загуба от Пармареджио в Модена с 1:3 (25:18, 13:25, 20:25, 13:25) в първата 1/4-финална среща от плейофите в италианската Суперлига, която се игра пред 3267 зрители в "Пала Панини".

Жани Желязков бе резерва за Равена и влизаше като смяна в първата и втората част и се отчете с 1 точка от блокада. Словенецът Клемен Чебул бе най-резултатен за гостите с 13 точки (1 ас, 1 блок), а бразилският диагонал Ренан Буяти добави още 11 точки (2 блока, 41% ефективност в атака).

Италианският диагонал Лука Ветори изигра голям мач за Модена и заби 19 точки (1 ас, 56% ефективност в атака) и бе избран за MVP. Френската звезда Ървен Нгапет добави още 18 точки (1 ас, 2 блока, 54% ефективност в атака, 28% перфектно и 53% позитивно посрещане). Холандският център Пиетър Верхеес се отличи с 11 точки (6 блока, 60% ефективност в атака).

Така Модена поведе с 1-0 победи в серията и се нуждае само от още един успех, за да се класира на полуфиналите.

ПАРМАРЕДЖИО (МОДЕНА) - РАВЕНА 3:1 (18:25, 25:13, 25:20, 25:13)

МОДЕНА: Бруно Резенде 4, Лука Ветори 19, Ървен Нгапет 18, Неманя Петре 4, Питере Верхеес 11, Матео Пиано 6 - Салваторе Росини-либеро (Андреа Сала, Урош Ковачевич 4)
Старши-треньор: Анджело Лоринцети
РАВЕНА: Максимилиана Кавана 1, Рена Буяти 11, Клемен Чебул 13, Рафаил Кументакис 6, Стефано Менгоци 4, Енрико Честер 9 - Андреа Бари-либеро (ЖАНИ ЖЕЛЯЗКОВ 1, Фабио Ричи, Рикардо Гои-либеро, Райли Маккибън)
Старши-треньор: Валдо Кантор.