Щутгарт не се предава - нова драматична победа в битката за спасение (видео)

Гол в продължението на редовното време възроди шансовете на Щутгарт за спасение в Бундеслигата. Даниел Гинчек беше точен за 3:2, с което "швабите" пребориха Вердер (Бремен) у дома и така напуснаха последното място, където вече е Хамбургер ШФ. Тимът на Хууб Стевенс остава под чертата, но е само на една победа разстояние от спасителната 15-а позиция.

Домакините повеждаха на три пъти в резултата, но за малко да изпуснат успеха заради неадекватното поведение на един от ключовите си футболисти - Мартин Харник. Австрийският национал участва в атаките за първите два гола - на Кристиан Гентнер (16') и Гинчек (70'), но при 1:1, в рамките на около 30 секунди, пропусна две 100-процентови възможности. След това той глуповато си изкара втори жълт картон в 84-ата минута, с помогна на Вердер набързо да изравни за 2:2 в 86-ата минута чрез Яник Вестергор.

За пореден път разочарование се настани сред феновете на Щутгарт, но точно тогава Антонио Рюдигер направи изненадващо добро включване в атака, което продължи с перфектен извеждащ пас към Гинчек, който пък се възползва от грешното заставане на Вестергор и топката завърши пътя си в мрежата на Рафаел Волф за крайното 3:2.

По подобен начин с два гола Даниел Гинчек помогна за успеха с 3:1 над Айнтрахт (Франкфурт) в предишното домакинство на отбора си.

Вердер пък е далеч от изпадащите и има шансове да се пребори за участие в Лига Европа.