Владо Николов - Вальо Братоев 16:10! БГ Лион на победа от полуфинал във Франция

Владимир Николов и Владислав Иванов и техният АСЮЛ Волей (Лион) спечелиха "българското" дерби от първата среща на 1/4-финалните плейофи във френската Лига АМ, след като победиха у дома Аячо, с Валентин Братоев с 3:0 (25:17, 26:24, 25:17) пред 850 зрители в зала "Жерлан" в Лион.
Възпитаниците на бившия селекционер на националния отбор на България Силвано Пранди имаха затруднения само във втората част,, в която губеха с 11:16 и 19:21, но в крайна сметка стигна макар и трудно до успеха с 26:24 за 32 минути игра.

Над всички в този двубой бе Владо Николов, който стана най-резултатният волейболист в мача с 16 точки (2 аса, 1 блок, 42% ефективност в атака). Либерото Владислав Иванов игра цял мач за Лион и записа 38% перфектно и 38% позитивно посрещане. Леонард Мирандо добави още 11 точки (2 аса, 1 блок), а Туунте Ван Ланквелт се отчете с още 10 точки (1 ас, 1 блок) за успеха на Лион. АСЮЛ Волей заби цели 15 блокади в мача срещу само 2 на Аячо и това се оказа решаващо за успеха. Марк Макгивърн се отличи с 8 точки (1 ас, 6 блока), а Адам Симак добави още 7 точки (4 блока).

Валентин Братоев игра цял мач за Аячо и се отличи с 1-0 точки (1 блок, 38% ефективност в атака, 22% перфектно и 28% позитивно посрещане). Йовица Симовски бе най-резултатен за гостите с 13 точки (44% ефективност в атака).

Така Лион поведе с 1-0 победи в 1/4-финалната серия и се нуждае от още една победа, за да се класира за полуфиналите. Играе се до 2 успеха от 3 мача. Втората среща мужду двата отбора ще се играе на 14 април в Аячо, а евентуалната 3-ат на 17 април в Лион.

ЛИОН - АЯЧО  3:0 (25:17, 26:24, 25:17)

ЛИОН: Хавиер Гонсалес 4, ВЛАДИМИР НИКОЛОВ 16, Леонардо Миранда 11, Туунте Ван Ланквелт 10, Адам Симак 7, Марк МакГивърн 8 - ВЛАДИСЛАВ ИВАНОВ-либеро (Юго Капориондо)
Старши-треньор: СИЛВАНО ПРАНДИ
АЯЧО: Йоан Жумел 1, Йвоца Симовски 13, ВАЛЕНТИН БРАТОЕВ 10, Йоргос Петреас 3, Руди Верхьоф 1, Жулиен Лавени 3 - Дъстин Уотън-либеро (Маони Талиа 3, Брет Дейли 2, Флориан Лакаши 3, Пиер Жан Стефан Бойер)
Старши-треньор: Фредерик Фернандес.