Попов с асистенция при загуба на Кубан в дербито на Краснодар

Ивелин Попов подаде за гол, но неговият Кубан загуби с 2:3 дербито от 23-ия кръг на руското първенство по футбол срещу ФК Краснодар. Кубан, за който титуляр беше и Станислав Манолев, се намира на осмо място в класирането на шампионата с актив от 31 точки, докато градският съперник води с 16 пункта и изненадващо е втори.

Антон Соснин даде аванс на Кубан след точно половин час игра в мача, но Маурисио Перейра-Ари изравни в 37-та минута. Соснин взе дейно участие и във втория гол на Кубан, след като проби по лявото крило и центрира към далечната греда. Очакващият топката Ивелин Попов я върна в центъра на наказателното поле, където тя беше засечена от Владислав Игнатиев за 2:1 в полза на Кубан.

ФК Краснодар, който изостава със седем точки от лидера Зенит, не се предаде и стигна до победата. Роман Широков изравни в 60-та минута, а Виталий Калешин оформи крайното 3:2 в 79-та - секунди, след като Манолев беше сменен. За ФК Краснодар не игра бившият нападател на Левски - Жоазиньо, който лекува тежка контузия.