Волфсбург вече е в Шампионската лига (видео)

След очаквано лесен успех над Хамбургер ШФ отборът на Волфсбург си гарантира участие в Шампионската лига през следващия сезон. "Вълците" се наложиха с 2:0 като гости и вече няма как да бъдат изместени от едно от първите четири места в класирането. Те остават на 10 точки зад лидера Байерн (Мюнхен), но е въпрос на време и на теория да си гарантират сребърните медали и директно влизане в групите на най-комерсиалния клубен турнир.

Домакините от Хамбург пък вече са в зоната на изпадащите директно, след като по-рано през деня Падерборн 07 спечели двубоя си срещу Аугсбург и ги измести от 16-ото място, което праща на бараж.

След известен спад в изявите си Бас Дост "се събуди" и изигра отличен мач, в който подаде и за двата гола на Волфсбург. В 10-ата минута той изведе Жошуа Гилавоги сам срещу Рене Адлер и "Имтек Арена" замлъкна - 0:1. Преди това стражът на "Шпортферайн" отрази опасен удар на Налдо, а след това пък спаси нов сигурен гол. В крайна сметка обаче той се оказа безпомощен срещу мощта на съперника в атака, изразяваща се в цели 15 шута към вратата.

Играчите на Дитер Хекинг продължиха да доминират, но стигнаха до второто попадение чак в 73-ата минута, когато отлична акция завърши с пас на Дост към Даниел Калигиури за 2:0 в полза на Волфсбург.

Тоталното безсилие на Хамбургер ШФ беше олицетворено от опитния защитник Йоан Джуру, който в 85-ата минута получи жълт картон, а три минути след това каза нещо на съдията и той го изгони с второ официално предупреждение.

До края на шампионата тимът от Хамбург ще се бори за мястото си в елита в двубои срещу Вердер (Бремен), Аугсбург, Майнц 05, Фрайбург, Щутгарт и Шалке 04.