Саутхамптън измести Ливърпул и задълбочи кризата в Хъл (видео)

Тимът на Саутхамптън спечели с 2:0 домакинския си мач срещу Хъл Сити и по този начин се изкачи на петото място в класирането на Висшата лига, измествайки оттам Ливърпул. Възпитаниците на Роналд Куман срещнаха затруднения с тима на гостите, но все пак стигнаха до трите точки след голове на Джеймс Уорд-Праус от дузпа в 55-ата минута и на Грациано Пеле девет минути преди края. За италианския национал това бе първи гол от 15 кръга насам в английския шампионат.

Поражението влоши значително положението на Хъл Сити, който може да се озове в зоната на изпадащите от Висшата лига отбори при негативно стечение на обстоятелствата в срещата между Бърнли и Арсенал. Отборът на Стийв Брус е записал само две точки в актива си от последните си пет мача в Премиър лийг, а освен това днес регистрира трета поредна загуба. Далеч по-добра е ситуацията на Саутхамптън, който продължава да се бори за място в европейските клубни турнири.

След безголово първо полувреме, "светците" откриха резултата в 55-ата минута, след като реферът Кевин Френд посочи бялата точка, преценявайки че Шейн Лонг е бил фаулиран в наказателното поле от Алекс Брус. Уорд-Праус реализира отсъдената дузпа и отбеляза за 1:0.

До края на мача домакините продължиха да контролират събитията на терена, но можеха да бъдат изненадани от Джеймс Честър, чийто удар с глава бе изчистен от голлинията от бранител на Саутхамптън. Виктор Уаняма пък бе декориран с жълт картон, което означава, че ще пропусне следващите два мача на своя отбор, тъй като това е 10-ият му картон от началото на сезона. Въпреки това Грациано Пеле успокои "светците" с 13-ия си гол за сезона в 81-ата минута.