Талантите на Литекс докосват сребърните медали след успех над Левски

Юношите на Литекс направиха решителна стъпка към сребърните медали в Елитната група до 17 г. В здраво и стойностно откъм футбол дерби, оранжевите надделяха над Левски с 1:0 у дома, а победата им позволи кръг преди края на първенството да окупират 2-то място във временното класиране. За да се окичат със сребърните медали обаче, момчетата на наставника Ивайло Станев трябва в последния кръг да завоюват и трите точи като гости на Верея.

Победният гол в сблъсъка бе дело на щатния голмайстор Тонислав Йорданов, засякъл в 19-та минута центриране на направилия отличен мач ляв бек Ангел Лясков. Ловчанлии бяха по-добри, но до почивката изпуснаха да увеличат аванса си, а след това не можаха да реализират други три чисти положения. Много силни изяви на двете врати демонстрираха националите Димитър Шейтанов за „сините“ и Петър Петров за домакините, които спасиха по три стопроцентови ситуации.

снимка: pfclitex.com