“Келтите” спечелиха и в Кливлънд

Добрата форма на Бостън Селтикс продължава да се затвърждава, след като “келтите” спечелиха и гостуването си на Кливлънд Кавалиърс. Възпитаниците на Брад Стивънс победиха Кавс насред Охайо с 99:90 и по този начин запазиха седмото място във временното класиране на Изток. От началото на февруари насам Селтикс са четвъртият отбор с най-много победи в НБА (21-12), като пред тях са само Кливлънд (22-8), Сан Антонио (24-8) и Голдън Стейт (27-7).

Маркъс Смарт вкара най-много за гостите от Масачузетс - 19 точки. Айзея Томас също се представи добре и реализира 17 точки и направи 5 асистенции в обичайната си роля на шести човек, докато Ейвъри Брадли и Тайлър Зелър завършиха съответно с 15 и 13 точки. Еван Търнър направи 13 асистенции и само 1 грешка.

Кавалиърс бяха без Кайри Ървинг, като в негово отсъствие като гард започна Мат Делаведова. Най-много точки вкара Кевин Лав - 19, а ЛеБрон Джеймс се оттегли със скромните 14 точки и 7 асистенции за 26 минути игра.

“Имах плакат на ЛеБрон в гимназията, но още тогава го изхвърлих. Спечелването на подобен мач е нещо много голямо за нас”, каза след срещата Търнър, за когото тези 13 асистенции са ново върхово постижение в НБА.

“За нас е важно да бъдем здрави в дългосрочен план, а и да запазим ритъма. Гледаме на нещта в перспектива, мога да ви кажа това от гледната точка на ветеран с 12 години в НБА”, пък бяха думите на ЛеБрон след мача.

Следващият сблъсък между двата тима е утре, но в Бостън. Ако класирането на Източната конференция остане в този си вид, то Кавалиърс и Селтикс ще се срещнат още в първия кръг на плейофите.