100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:3

Реал (Мадрид) измъкна първото място в група "Е" (видео)

Отборът на Реал (Мадрид) завърши на първо място в група „Е” от ТОП 16 на Евролигата, след като се наложи при домакинството си на Жалгирис (Каунас) с 99:83 в двубой от последния XIV кръг от втората групова фаза на най-авторитетния клубен турнир на Стария континент.

Така „Белия балет” записа 11 победи и 3 поражения, колкото има и втория в класирането Барселона, но точковата разлика в директните двубои остави Реал на първото място.

Двата отбора си размениха по една четвърт през първото полувреме, след като в първите десет минути домакините от Мадрид демонстрираха отлична защита, като ограничиха съперника си до само 12 точки, а в нападение баскетболистите на „Белия балет” бяха безпощадни и вкараха 21 точки.

Силното начало внесе измамно спокойствие в редиците на испанците и това им изигра лоша шега. Играчите на Жалгирис се съвзеха от слабия старт на мача, като само за десет минути игра във втората четвърт успяха да заличат напълно пасива си, а в самия край на полувремето стигнаха и до пълен обрат – 43:40.

Все пак, в началото на второто полувреме Реал (Мадрид) успя отново да излезе напред в резултата и да задържи преднината си до края на третия период – 68:62, а всичко в този мач приключи в началото на последната част, когато мадридчани реализираха серия от 13:2, с която авансът на домакините стана двуцифрен, а до края на мача имаше малко време, през което Жалгирис не успя да реагира и последния съдийски сигнал прозвуча при 99:83 в полза на тима от Мадрид.