Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Десетима от Берое си тръгнаха с точка от Ловеч (видео)

Отборите на Литекс и Берое завършиха при резултат 1:1 в среща от 25-ия кръг на "А" група. Георги Андонов вкара от дузпа в 63-ата минута за старозагорци, а Георги Минчев изравни в 82-ата. Ловчанлии играха с човек повече от 7-ата минута, когато вратарят Благой Макенджиев бе изгонен за нарушение срещу Кристиян Малинов извън наказателното поле.

В класирането "оранжевите" са на трето място с 44 точки, а беройци останаха на пето място с 40.

Гостите първи организираха опасност, когато в 6-ата минута Атанас Зехиров нахлу в наказателното поле и имаше претенции, че е повален непозволено, но съдията не реагира. В ответната атака Малинов бе изпуснат от старозагорската отбрана и Макенджиев извърши нарушение, за да го спре. Реферът Вихрен Манев му вдигна червен картон, а резервата Илко Пиргов влезе в игра на мястото на бранителя Валдемар Боровски. Пауло Регула стреля от свободния удар, но прати топката право в стената. В 18-ата минута пък Страхил Попов стреля покрай вратата.

В 22-ата Регула бе оставен непокрит пред наказателното поле, получи удобно подаване и шутира без забавяне, но не бе точен. В 43-ата минута и Никола Колев изпробва късмета си, но отново Пиргов не бе застрашен.

Две минути след това бранителят на гостите Владимир Зафиров отправи ножичен удар и топката влизаше под гредата, но Винисиус Баривйера със сетни сили изби. В последните секунди на първата част Антон Недялков изведе Бьорн Йонсен в отлична позиция, но нападателят се подхлъзна и изгуби равновесие. В ответната атака Георги Андонов не успя да се възползва от неразбирателство в "оранжевата" отбрана и двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През второто полувреме гостите от Стара Загора изнесоха играта в предни позиции и по нищо не личеше, че са с човек по-малко на терена. В 57-ата минута те дори можеха да стигнат до гол, но Георги Костадинов направи наглед немислимото и от половин метър стреля с глава в аут.

Все пак логичното се случи в 63-ата минута, когато Игор Джоман бе повален в наказателното поле от Пламен Гълъбов и съдията посочи бялата точка. Андонов стреля в средата на вратата и изведе Берое напред. В 72-ата минута Елиаш да Силва с глава можеше да увеличи преднината на тима си, но Винисиус спаси.

Постепенно ловчанлии наложиха натиск и в 82-ата минута пас към Данило Асприля разкъса отбраната на гостите, колумбиецът върна към вътрешността на наказателното поле, където непокритият Минчев нямаше проблем да възстанови равенството.

В добавеното време Веселин Пенев сбърка, Милчо Ангелов отне кълбото и стреля, но играч в бяло и зелено подложи тяло и топката излезе в корнер.