Хановер се зарадва, но за кратко (видео)

Красив гол на Валентин Щокер в 83-ата минута донесе много ценна точка на Херта (Берлин) при гостуването на Хановер 96. Мачът завърши 1:1, за което повече могат да съжаляват домакините. Те бяха по-активният отбор и усилията им бяха възнаградени в 75-ата минута, когато Кристиан Шулц откри резултата. Тимът на Тайфун Коркут обаче не успя да задържи крехкия си аванс и остана в опасна близост до зоната на изпадащите. Херта пък диша по-спокойно след петия си пореден мач без загуба.

Хироши Кийотаке и Салиф Сане пропуснаха първите добри положения в двубоя. Противно на логиката, Херта можеше да поведе след четвърт час игра, но Рон-Роберт Цийлер спаси удар с глава на Себастиан Лангкамп. Домакините пресираха дълбоко в противниковата половина, но отново Сане се размина с гола, а Кийотаке не се възползва по най-добрия начин от хубав пас на Джими Бриан.

В началото на втората част Ларс Щиндъл уцели гредата и това бе ясен сигнал, че Хановер ще направи всичко възможно да грабне победата. В 75-ата минута още една добра комбинация между Кийотаке и Сане като по чудо не завърши с гол, защото Томас Крафт показа блестящ рефлекс, но при добавката Шулц опъна мрежата.

Херта веднага отговори и действията се пренесоха пред вратата на домакините. Генки Харагучи поиска дузпа след интервенция на Фелипе, но сигнал от рефера не последва. В 83-ата минута акробатичен удар от воле на Щокер направи Цийлер безпомощен и столичани си тръгнаха с точка, която ги държи на добра дистанция от опасната зона.