Монако се върна към победите, запазиха Бербатов за сблъсъка с Юве (видео)

Отборът на Монако разгроми с 3:0 като гост Каен в първи мач от 32-ия кръг на Лига 1. По този начин "монегаските" се изкачиха на трето място в класирането и се доближиха на 4 точки от лидера Пари Сен Жермен преди останалите двубои от кръга. Два гола отбеляза Бернардо Силва, а веднъж се разписа Антони Мартиал. Димитър Бербатов остана на резервната скамейка и не се появи в игра, което показа желанието на старши треньора Леонард Жардим да съхрани силите му за четвъртфиналния сблъсък в Шампионската лига срещу Ювентус във вторник.

Атаката на Монако се водеше от Мартиал, а зад него действаха Бернардо Силва, Жоао Моутиньо и Яник Ферейра Караско.

Гостите започнаха колебливо и можеха да се озоват в ролята на догонващи, но Даниел Субашич спаси удар на Фелипе Саад. Преди това пък защитник на Монако блокира шут на Жулиен Фере. В 29-ата минута Ферейра Караско центрира към Мартиал и той простреля Реми Веркутр за 0:1. Домакините продължиха да създават опасности пред вратата на Субашич, но хърватският национал за пореден път беше на висота и попречи на Емилиано Сала да изравни.

След час игра Ферейра Караско пропусна да удвои преднината на Монако, стреляйки в аут от изгодна позиция. Той обаче записа втора асистенция срещу името си малко по-късно, а Бернардо Силва доближи гостите до победата. В последните минути Сала за пореден път се провали при опита си да намери път към вратата на Субашич, а Силва сложи точка на спора с трето попадение за Монако.

След днешната победа футболистите на Леонардо Жардим могат още повече да съжаляват за домакинските равенства срещу Сент Етиен и Монпелие, защото ако бяха спечелили тези два мача, сега щяха да делят първото място с ПСЖ.