Черно море спря устрема на Хасково (видео)

Отборът на Черно море надви Хасково с 2:0 в първата среща от 25-ия кръг на "А" група. Себастиян Ернандес (71') и Симеон Райков (77') вкараха головете. По този начин "моряците" нанесоха първо поражение на своя съперник във втората фаза на шампионата.

Варненци наложиха натиск и в първите 10 минути стигнаха до две положения за гол, но удар на Иван Коконов бе блокиран, а Георги Божилов нацели напречната греда. В 22-ата минута нов шут на Коконов премина встрани от вратата.

Гостите бяха много близо до попадение в 26-ата минута, когато Мартин Райнов центрира към Димитър Алексиев, който отправи удар с глава, но топката срещна гредата. Девет минути по-късно Станислав Маламов бе изведен очи в очи с Илия Николов, но се забави с нанасянето на изстрел и бе блокиран от защитник в зелено и бяло.

В 45-ата минута Живко Петков стреля от границата на малкото наказателно поле, но не успя да се разпише.

През втората част "моряците" продължиха да са по-активни, но атаките им срещаха сериозен отпор от бранителите на гостите. В 71-ата минута обаче подаване на Вилиян Бижев към Ернандес матира отбраната на съперника и колумбиецът успя да вкара за 1:0. Шест минути по-късно Симеон Райков изпълни отлично свободен удар и не остави шанс за реакция на Николай Банков.