ЦСКА счупи собствените си антирекорди (видео+галерия)

Отборите на ЦСКА и Ботев (Пловдив) завършиха при резултат 0:0 в мач от 25-ия кръг на "А" група. Даниел Златков получи червен картон в 54-ата минута, но и това не помогна на "армейците", които вече шест поредни мача нямат победа и не са отбелязвали гол. За последно това се случи на 13 декември 2014 г., когато на "Българска армия" бе победен Черно море. По този начин те продължават да подбряват собствения си антирекорд.

В стартовия състав на "червените" попаднаха цели шестима български футболисти. Това са вратарят Анатоли Господинов, защитниците Венцислав Василев, Александър Тунчев и Валентин Илиев, който се завръща след дълго лечение на травма, халфът Борис Галчев и нападателят Иван Стоянов. Сред титулярите на Ботев прави впечатление отсъствието на централния нападател Цветелин Чунчуков, който остана на пейката за сметка на Момчил Цветанов и влезе в игра след почивката.

"Армейците" започнаха ентусиазирано и в 5-ата минута Жуан Фелипе стреля с левия крак към вратата на гостите, но Адам Стаховяк изби. Три минути след това Неманя Милисавлевич имаше възможност да изпълни свободен удар от удобна позиция, но прати топката в стената, а при добавката Галчев шутира високо в аут. В 11-ата минута и Стоянов намери очертанията на вратата след удар с глава, но Стаховяк отново се намеси.

В 24-ата минута Стоянов се възползва от грешка в "жълто-черната" отбрана и протегна крак за топката, но Стаховяк бе на мястото си.

Две минути по-късно Цветанов стреля за първи път към вратата на Господинов, но кълбото излезе в аут. В 31-ата минута Милисавлевич тества реакцията на стража на Ботев, който отново се справи, а в ответната атака шут на Балтанов премина покрай дясната греда. Три минути преди края на полувремето Иван Цветков намери Цветанов на границата на наказателното поле и крилото за втори път опита късмета си, но пак не бе точен. В добавеното време Стаховяк за трети път отказа Стоянов, спасявайки удар по земя.

ЦСКА - Ботев (Пл)

В 48-ата минута Йордан Христов бе изведен в отлична позиция, но стреля право в Господинов. Шест минути по-късно Златков получи втори жълт картон за нарушение срещу Аурелиен Йоахим и остави "канарчетата" с човек по-малко. Този епизод обаче не повлия особено на случващото се на терена.

В 63-ата минута Тончи Кукоч проби по крилото и подаде на Йоахим в наказателното поле, таранът се отскубна от опеката на съперников бранител и отправи изстрел, но кълбото мина над напречната греда.

В следващите минути хаотичният натиск на "червените" не доведе до нищо опасно, а вместо това Чунчуков можеше да донесе победата на пловдивчани в 86-ата минута, но изстрелът му с глава излезе в аут. В следващата атака Жуан Фелипе отправи слаб удар в ръцете на Стаховяк. В 89-ата минута и Маркиньос не успя да застраши полския вратар. Секунди по-късно отчаян шпагат на Илиев спаси "армейците" след светкавична контра на гостите. В 94-ата минута Стаховяк улови топката пред самата голлиния след неточно центриране и с това запази вратата си суха.