Миро Манолов с първи гол в Румъния, отборът му настига Стяуа (видео)

Бившият голмайстор на Черно море и Литекс Мирослав Манолов вкара първия си гол за своя Търгу Муреш в румънското първенство. Българският нападател се разписа при победата с 2:1 като гост на Рапид (Букурещ) в мач от 25-ия кръг. Юношата на ЦСКА Манолов отбеляза второто попадение в двубоя след  77 минути игра след удар с глава. Малко преди това Адриан Йора бе дал преднина на Търгу Муреш. Минута преди края на редовните 90 Рапид реализира почетен гол чрез защитника Сапунару.

Българският нападател на Търгу Муреш започна като титуляр срещата за своя тим. В добавеното време той отстъпи мястото си на Балаур. Българинът си партнира в предни позиции с бившия нападател на ЦСКА Янис Зику, докато сред титулярите на Рапид беше Павел Чмовш, който мина през Левски.

С победата Търгу Муреш събра 52 точки и е втори в класирането, като скъси дистанцията от лидера Стяуа само на 4 точки. Шампионите играят днес срещу Петролул (Плоещ) в дербито на 25-ия кръг.

29-годишният Манолов подписа с Търгу Муреш през зимата като свободен агент, след като договорът му с Черно море изтече. Той вкара първия си гол за своя нов клуб в петия си мач за отбора, който има сериозни амбиции за място поне в Лига Европа.