Занев титуляр, Пеев с 45 мин при поредна загуба на Амкар (видео)

Левият бранител Петър Занев игра цял мач, а другият българин в отбора Георги Пеев се появи като резерва за Амкар (Перм) на полувремето при поражението на техния тим с 0:1 в гостуването на Мордовия (Саранск) в първия двубой от 22-ия кръг на руската Премиер лига. Единственото попадение в мача наниза Яник Джало още в третата минута от дузпа. До края на мача гостите така и не намериха път обратно в мача и записаха поредната си загуба в руския шампионат, където заемат последното 16-о място с едва 14 точки след 21 кръга.

Срещата започна отлично за домакините, като още във втората минута Евгений Луценко надбяга Фегор Огуде и се откъсна сам срещу Роман Герус в наказателното поле. Притичващият бранител Дмитрий Белоруков събори нападателя на домакините и това доведе до дузпа за Мордовия и червен картон за футболиста на Амкар. От бялата точка Джало не срещна проблеми с това да преодолее Герус и да открие резултата.

До края на мача останалите с човек по-малко гости много трудно можеха да застрашават вратата на Антон Коченков и така Мордовия стигна до трите точки. По този начин те прекъснаха серията си от пет поредни мача без успех в руската Премиер лига и се откъснаха на осем точки от опасната зона. Амкар пък остава на последното 16-о място с 14 точки след третото си поредно поражнеие.