Куарешма блести при разгромна победа на Порто

Порто разби с 5:0 гостуващия Ещорил и отново се доближи на три точки от водача в португалското първенство Бенфика. Силен мач за "драконите" изигра Рикардо Куарешма, който отбеляза два от головете. Освен него се разписаха Оливер Торес, Винсент Абубакар и бъдещото ново попълнение на Реал Мадрид Данило.

Гостите удържаха нулевото равенство в първия половин час, но след като преотстъпеният от Атлетико Мадрид Оливер Торес откри резултата, рухнаха. До почивката се разписа и Абубакар, а Куарешма вкара за 3:0 в 52-ата минута от дузпа. Данило и отново Куарешма оформиха разгрома.

В друг мач от 27-ия кръг на Примейра лига Маритимо и Витория (Сетубал) завършиха 1:1.

ПОРТО - ЕЩОРИЛ 5:0
1:0 Торес (33)
2:0 Абубакар (45)
3:0 Куарешма (52) д.
4:0 Данило (70)
5:0 Куарешма (76)