Елче измъкна ценна точка в Барселона (видео)

Еспаньол записа трето поредно равенство в Примера, след като завърши 1:1 в домакинството си Елче. Серхио Гарсия откри резултата в 17-ата минута, но четвърт час преди края резервата Кристиан Ерера донесе скъпоценна точка на гостите, които се борят за оцеляването си в елита.

Елче можеше да поведе още в началото, но Еду Албакар стреля над вратата. Джонатас също имаше възможност да изненада Кико Касийя, но ударът му с глава бе неточен. Еспаньол действаше по-прибрано, но при първата си добра атака стигна до гол. След пас на Абрахам Касанова топката попадна в Серхио Гарсия и звездата на домакините простреля Пжемислав Титон с 10-ото си попадение за сезона.

През втората част Елче положи доста усилия да изравни и постигна целта си в 77-ата минута. Тогава Кико Касийя отрази удар на Джонатас, но Ерера беше на точното място и с глава насочи топката в мрежата.