Старши треньорът на Селта обвини свой футболист за загубата от Барсa

Старши треньорът на Селта Едуардо Берисо обвини Фабиан Ореяна за поражението от Барселона снощи, след като чилийският полузащитник беше отстранен с червен картон две минути преди края на мача. Селта отстъпи с 0:1, а Ореяна беше отстранен от съдията, след като първо взе едно парче от тревната настилка на стадиона и го хвърли в лицето на Серхи Бускетс, който чакаше сигнал, за да изпълни свободен удар.

В доклада на съдията е написано, че Орелана е отстранен заради действието му да откъсне чим от терена и да го заправи със сила, за да удари противник.

"Това е напълно безотговорно да оставиш отбора си с 10 души, точно когато си необходим в мача. Ние ще имаме сериозен разговор в съблекалнята за това поведение, каза аржентинският наставник на галисийците след изгонването на чилийското крило.

Барселона се измъкна с победата благодарение на гола на Жереми Матийо в 73-ата минута и възстанови аванса си от 4 точки на върха пред Реал Мадрид. Селта е на 11-о място.