Новак Джокович с нова титла в Маями

Световният номер едно в тениса Новак Джокович отново спечели турнира "Маями Оупън" от сериите "Мастърс" за пети път в кариерата си. На финала сърбинът надигра Анди Мъри със 7:6(3), 4:6, 6:0 и така си осигури 51-ия успех в турнир от тези серии на сметката си. Освен това той прибави 1000 точки  за световната ранглиста и солиден чек на стойност 900 400 долара в банковата си сметка. Мъри пък трябваше да се задоволи с 439 429 долара и 600 точки да ранглистата на АТР.

Защитаващият титлата си Джокович не започна срещата по най-добрия начин и още в откриващия си сервис-гейм трябваше да отразява брейкпойнт. Сърбинът се справи, но малко след това - в третия гейм, нямаше какво да стори срещу агресивната игра на Мъри и все пак допусна пробив - 1:2. Ноле обаче съумя да върне брейка веднага и изравни за 2:2. В тези начални минути първата ракета на Великобритания демонстрира целеустременост и освен че печелеше по-лесно подаванията си, затрудняваше максимално сръбския си противник.

Третият в схемата Мъри излезе напред в резултата с пробив на нула за 4:3, но както и по-рано не задържа аванса си и се пропука веднага след това. До края на тази част нямаше повече пробиви и се стигна до тайбрек. В него Джокович установи рано контрол и поведе с 4:0 точки, а след това и с 5:3. Краят на сета дойде след 67 минути при 7:3 точки за сърбина в тайбрека.

Във втория сет мачът вървеше гейм за гейм. В третия гейм обаче Мъри бе поставен под напрежеине и трябваше да спасява две точки за пробив, но все пак успя да се измъкне. В следващия гейм и Джокович имаше трудности да спечели своето подаване, но и той се спаси в ситуацията, макар да се стигна до равенство 40:40.

Размяната на геймове обаче продължи до 5:4. Тогава Джокович бе изключително разсеян на свой сервис и допусна да се стигне до 0:40 и три точки за пробив. Мъри се възползва още при първия си шанс и с прекрасен ретур матира сърбина и спечели гейма и сета с 6:4.

Третият сет стартира много неприятно за Мъри. Той допусна пробив още в първото си подаване, след това Джокович затвърди пробива за 2:0, а в третия сет стигна и до нов такъв, макар Мъри да спаси 5 брейкпойнта, но накрая не издържа на натиска на сърбина и се пропука - 3:0.

След това мотивацията на Мъри като че ли окончателно бе изгубена и той така и не успя да се противопостави на своя съперник, който спечели без особени трудности оставащите три гейма и така взе и сета и мача с категоричното 6:0.