Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Берлин ликува - Херта изглежда спасен (видео)

Херта (Берлин) почти сигурно си гарантира мястото в Бундеслигата и през следващия сезон, след като срази Падерборн 07 с 2:0 у дома и се отдалечи на 7 точки от опасната зона. До края на първенството остават седем кръга, но имайки предвид неубедителните изяви на тимовете на дъното, столичани трябва да са спокойни. Падерборн 07 е единият от слабаците и се намира в отчайваща серия от шест поредни срещи без победа, в които не е вкарал дори един гол. Логично новакът е в зоната на изпадащите в компанията на Щутгарт и Хамбургер ШФ, който засега е 16-и и би играл бараж за оцеляване.

Първото полувреме в Берлин беше равностойно, но след почивката Херта заигра далеч по-силно и заслужено стигна до два гола. В 68-ата минута Марвин Платенхард разтресе напречната греда с шут от фал, а при добавката точен беше Валентин Шокер. След това Саломон Калу и Генки Харагучи пропуснаха сами срещу вратаря Лукас Крузе, но две минути преди края появилият се като смяна Нико Шулц реши всичко с красиво изпълнение от въздуха.

Футболистите на Падерборн 07 са отбелязали само едно попадение за изминалите 11 кръга в Бундеслигата, а защитата на тима е третата най-слаба, което е предпоставка за директно изпадане. Херта също беше много близо до застрашените, но с 11 точки в последните 5 кръга си осигури спокойствие.