Скъпоценен гол на Дзюба прати Ростов над чертата (видео)

Отборът на Ростов постигна икзлючително ценна победа при гостуването си на Урал. Тимът на Курбан Бердиев спечели с 1:0 и от последното място в класирането се изкачи на 12-а позиция - точно над зоната на изпадащите. Единственият гол отбеляза Артьом Дзюба в 77-ата минута. Преотстъпеният от Спартак (Москва) нападател се разписа след груба грешка на Фонтанело и асистенция на Канга Гелор.

През първото полувреме на терена властваха нервите. Играта често беше накъсвана от нарушения, а съперниците нямаха никаква идея как да стигнат до гол. Малко по-активни бяха гостите, но защитниците на Урал внимаваха за Артьом Дзюба и постоянните центрирания към него. В 43-ата минута Едгар Манучарян можеше да открие за тима от Екатеринбург, но пропусна. В самия край на полувремето Дзюба свали топката към Канга Гелор, който уцели гредата.

В 48-ата минута отново Гелор се озова на добра позиция и отново стреля неточно. Малко след това топката все пак се озова във вратата на домакините след удар на Муса Думбия, но попадението беше отменено заради засада. В средата на втората част Стипе Плетикоса отрази силен шут на Жерсон Азеведо, след което инициативата премина изцяло у гостите. В 76-ата минута Виталий Дяков затрудни Заболотний, но стражът на Урал нямаше какво да стори секунди по-късно. Груба грешка на Пабло Фонтанело подари топката на Гелор, той веднага центрира към Дзюба и руският национал донесе така важните три точки на ростовчани.

Загубата остави Урал на 13-о място с актив от 17 точки, колкото има и Ростов, но с по-лоши показатели в преките двубои.