Мицански с впечатляващ мач, но Първа Бундеслига се отдалечава

Няколко дни след гола си срещу Италия българският национал Илиан Мицански изнесе много силен мач на клубно ниво за своя Карлсруе, но тимът му стигна само до 2:2 при визитата на намиращия се в зоната на изпадащите Аален в среща от германската Втора Бундеслигата. Родният нападател вкара втория гол за своя отбор за 2:1 в 63-ата минута, а още във втората минута беше асистирал на Роувен Хенингс за 1:0. Успехът обаче се измъкна, след като бившият халф на Литекс Юрген Джазула реализира две попадения за домакините за крайното 2:2. Мицански остана на терена през целия мач и получи и жълт картон. Така той вече има пет попадения и четири асистенции от началото на сезона, до чийто край остават само седем кръга.

Карлсруе се бори за промоция в Първа Бундеслига, но със загубените 2 точки днес се отдалечи на 3 пункта от Дармщад, който засега е трети и отива на бараж. Кайзерслаутерн и Инголщад са другите два тима, измежду които най-вероятно ще се определят призьорите.