"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Зверски бой! 10 гола на "Бернабеу", 5 на сметката на Кристиано (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид размаза с 9:1 гостуващия Гранада в обедна среща на "Сантиаго Бернабеу" от 29-ия кръг на Ла Лига. Кристиано Роналдо наниза цели пет попадения (30, 36, 38, 54 и 90). Карим Бензема (52 и 56), Гарет Бейл (25) и Диего Майнс (83 - автогол) вкараха в полза на еврошампионите, а Роберто Ибанес се разписа почетно за състава на Абел Ресино. Срещата ще се запомни с немалко подобрени дългогодишни върхови постижения и възкръсването на "белия" блясък, който всички мадридисти чакат.

Реал Мадрид - Гранада - 9:1 Хамес Родригес се завърна в стартовия състав след контузия, заменяйки наказания Иско. Рафаел Варан очаквано зае мястото на контузения Пепе. Гарет Бейл, Карим Бензема и Кристиано Роналдо се подредиха в атакуващо трио за "белите". Гостите от Андалусия бяха разположени в система 4-2-3-1 с централен нападател Юсеф Ел-Араби.

Реал Мадрид - Гранада Гостите от "Лос Карменес" започнаха смело, докато домакините не намираха динамика в играта си. Първата добра възможност се откри пред Бензема в осмата минута. След центриране отляво френският стрелец шутира от въздуха, но Ойер Оласабал беше заел добра позиция. При следващата атака Рубен Рочина пробва силно отдалеч - на метър от целта. В десетата Хуан Карлос подцени висока топка и за малко Бейл да накаже грешката.

Реал Мадрид - Гранада В 12-ата минута Кристиано нахлу в наказателното поле, финтира двама съперника и шутира от външната страна на мрежата. В 14-ата Роберто Ибанес получи чудесен шанс, стреля по земя към далечния ъгъл от 15 метра и топката едва не облиза гредата, но излезе в аут. В 20-ата момчетата на Абел Ресино изградиха страхотна контра, на която липсваше последното подаване.

Реал Мадрид - Гранада В 22-ата Алваро Арбелоа направи много голям пропуск. Марсело центрира отляво, а десният защитник, оставен абсолютно сам, стреля неузнаваемо встрани. В 25-ата Тони Кроос пусна извеждащ пас, Бейл се пребори с шпагата на Диего Майнс, преодоля вратаря и от малък ъгъл насочи в мрежата - 1:0. Стотина секунди по-късно андалуският тим пропусна шанс за изравняване, след като Бабин не стреля точно с крак, оставен сам на втората греда.

Реал Мадрид - Гранада Между 30-ата и 38-ата минути се развихри Кристиано Роналдо, който оформи хеттрик. В 30-ата Бензема овладя на седем метра от вратата, но беше блокиран, Хамес Родригес подаде към CR7, който опъна мрежата с удар към далечната греда. Португалецът наказа Ойер с удар от десет метра.

Реал Мадрид - Гранада - 9:1 В 36-ата "седмицата" беше на точната позиция около дузпата, възползва от пас на Марсело и намери пътя към мрежата. В 38-ата Роналдо изстреля топката от 25 метра, а стражът на Гранада допусна топката да мине през ръцете му. Кристиано събра 211 гола и стана осми реализатор в историята на Ла Лига, изпреварвайки Пахиньо. Това беше и на бързият хеттрик в Ла Лига от играч на Реал Мадрид  от 1960 година насам. Същевременно португалецът изравни Алфредо ди Стефано на върха във вечната ранглиста за най-много хеттрика в историята на Реал Мадрид (28). В 43-ата Ел-Араби "изпомпа" здраво топката от 23 метра, тя се удари в напречната греда и тупна на голлинията. Така след равностойна първа част на полувремето тимът на Карло Анчелоти набързо нашамари своя съперник.

Реал Мадрид - Гранада - 9:1 Второто полувреме започна с два дръзки опита на гостите. Рочина стреля ниско в 48-ата минута, а Икер Касийяс изпита сериозни затруднения при улавянето. В 52-ата Хамес Родригес изпълни корнер, Бензема овладя на гърди и по прекрасен начин прати топката в далечния горен ъгъл - 5:0. В 54-ата страничният рефер не видя засада на Бейл, а уелсецът асистира на Роналдо, който от голлинията вкара с глава. При падането португалецът удари крака си, но бързо се изправи.

Реал Мадрид - Гранада - 9:1 В 56-ата Бензема реализира второто си попадение днес след подаване на Арбелоа и рикошет в крака на защитник, след което резултатът набъбна на 7:0. В 65-ата Бейл завъртя топката при фаул, а гостите имаха късмет, че тя само облиза гредата от външната страна. В 70-ата Бейл върна топката на десетия метър от голлинията, но Роналдо не съумя да я насочи добре от суперпозиция.

Реал Мадрид - Гранада - 9:1 В 72-ата Кристиано отново се доближи почти максимално до гола, ала не се справи с обръщането на топката при центриране отдясно. В 74-ата тимът на Ресино успя да се поздрави с почетно попадение след хубава контраакция, хванала неподготвена защитата на европейския шампион. Роберто Ибанес се справи очи в очи с Икер за 7:1.

Реал Мадрид - Гранада - 9:1 В 78-ата минута Бейл стреля под гредата и Ойер изби в корнер. В 82-ата Роналдо пробва да счупи каръка си от фаул, но отново не уцели вратата. Минута по-късно Диего Майнс изпревари Роналдо и сам търкули топката в мрежата си - 8:1. В 84-ата CR7 пак се размина с търсения пети гол, след като не уцели кълбото след голово центриране отдясно. В 90-ата Роналдо все пак вкара топката за пети път в мрежата, след като засече с глава при центриране от фаул.

Реал Мадрид - Гранада - 9:1 За първи път играч на Реал Мадрид бележи пет гола (без дузпа) в Ла Лига от 2002 година насам, когато това направи Фернандо Мориентес срещу Лас Палмас, сочи статистиката на Mister Chip. Кристиано вкарва пет попадения в един мач за първи път в професионалната си кариера. Последният играч с пет гола в една среща от испанското първенството беше Радамел Фалкао през 2012 година.

Реал Мадрид - Гранада - 9:1 Роналдо вече натрупа 36 попадения в Примера и води с цели четири на Лионел Меси преди срещата на Барселона срещу Селта. Момчетата на Карлето се доближиха на една точка от лидера Барса, който има тежък сблъсък на "Балаидос". Реал Мадрид стана първият отбор с девет отбелязани гол, след като през 1979 г. Барселона разпиля Райо Валекано. Последно Мадрид беше нанизал девет през далечната 1967 година, когато жертвата беше Реал Сосиедад (9:1).