Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Литекс би Ботев и почти догони ЦСКА - отменят редовен гол на пловдивчани (видео)

Литекс спечели изключително важни три точки в битката за Европа, след като надигра с 1:0 Ботев (Пловдив) в мач от втория плейофен кръг на "А". Единственото попадение в двубоя вкара Страхил Попов в средата на втората част.

Малко преди този гол футболистът на Божидар Васев прати топката в мрежата на ловчанлии, но реферите не зачетоха попадението, отсъждайки несъществуваща засада.

Още в третата минута гостите можеха да открият резултата след груба грешка на жълто-черната отбрана, но Данило Асприля не се възползва по най-добрия начин и позволи на вратаря Адам Стаховяк да му отнеме топката.

Ботев отговори с опасна атака в 11-ата минута, която бе организирана отново след груба грешка на бранител от противниковия отбор. Огнянов отне топката пред наказателното поле на ловчанлии, направи двойно подаване с Иван Цветков, който майсторски го изведе с едно докосване очи в очи с Баривейра, но притичалият Антон Недялков със страхотен шпагат успя да изчисти в корнер преди халфът на пловдивчани да нанесе голов удар.

В 22-ата минута Ботев бе близо да открие резултата. Балтанов центрира отдясно към Огнянов, който изпревари стража на оранжевите и стреля с глава, но над напречната греда.

В 41-ата минута и футболистите на Красимир Балъков показаха зъби след бомбен шут на Румен Руменов от 22 метра, който Стаховяк изби в корнер.

След почивката играта се пренесе в центъра на терена. Това бе така до 59-ата минута, в която Ботев вкара гол, но съдията го отмени заради засада. В тази ситуация канарчетата осъществиха отлична атака, след която последва подаване към намиращия се на 5-6 метра пред голлинията Огнянов. Халфът обаче не уцели добре топката и вместо да я изпрати в мрежата на гостите, се получи пас към Божидар Васев. Той от своя страна без проблем реализира, но попадението бе отменено поради засада, която не съществуваше.

Само четири минути по-късно Литекс поведе в резултата. Това стана след центриране от центъра, Стаховяк излезе неразчетено и Страхил Попов вкара с глава в празната врата.

До края на срещата двата отбора си размениха по едно опасно положение. Първо шут на Малинов бе избит в корнер от Стаховяк, а в даденото от рефера продължение канарчетата сътвориха страхотно меле в малкото наказателно поле на гостите, но топката така и не попадна в тяхната мрежа.

Така, със спечелената победа Литекс се доближи на само две точки от втория в класирането ЦСКА, който вчера претърпя сериозно поражение с 0:4 от Лудогорец в Разград.