"Червено-черно" торнадо отнесе Берое (видео)

Отборът на Локомотив (София) разгроми с 4:1 Берое в Стара Загора в последна среща от 24-ия кръг на "А" група. Ламжед Шехуди се разписа още преди да е изтекла една минута игра, a Йордан Тодоров удвои в 45-ата. След почивката вкараха Емил Гъргоров (51') и Владислав Романов (52'), а Салим Керкар (54') върна едно попадение за домакините.

С успеха "железничарите" продължават да делят третото място с Литекс. Двата тима имат по 43 точки и са само на две зад втория ЦСКА. Берое остана пети с 39 пункта.

Столичани стартираха ударно и успяха да се разпишат още в началните секунди на двубоя. Гъргоров поде атака отдясно, топката достигна до Евертон Джилио Том, който центрира в наказателното поле и Шехуди се разписа от непосредствена близост.

В 4-ата минута Керкар отправи удар към вратата на Божидар Митрев, но стражът отрази. Малко след това Евертон бе близо до това да даде два гола преднина на "червено-черните", но Блгаой Макенджиев също бе на висота. В 13-ата Атанас Зехиров отново застраши Митрев с шут отдалеч, но топката бе в обсега на вратаря.

Постепенно двата тима намалиха темпото и до 40-ата минута головите положения почти липсваха. Все пак Георги Андонов и Жуниор Мапуку отправиха по един изстрел към Митрев, но без успех. Чак в 43-ата минута на вратаря се наложи да показва отличния си рефлекс и да извади с една ръка удар с глава на Андонов. Гостите наклониха везните в своя полза в добавеното време, когато удар на Гъргоров срещна напречната греда, а при добавката Тодоров опъна за втори път мрежата зад Макенджиев.

"Червено-черните" повториха летящия си старт и след почивката. В 51-ата минута нова тяхна контраатака завърши с пас на Тодоров към Гъргоров и Бадема направи 0:3. Веднага след изпълнението на центъра Романов открадна топката, напредна сам срещу Макенджиев и без проблем го преодоля за четвърти път в двубоя.

Чак след това старозагорци тръгнаха в атака и в 54-ата минута Керкар с добре насочен удар отсрами тима си с почетно попадение. 15 минути по-късно Станислав Костов бе изведен в коридор зад отбраната на "железничарите", но в последния момент топката му бе избита.

До края на срещата столичани умело неутрализираха малкото опасности пред собствената си врата и не допуснаха ново попадение. Все пак в 88-ата минута Керкар се озова в удобна позиция, но стреля високо над вратата.