Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Спартак (М) оцеля срещу Кубан с Попов (видео)

Кубан (Краснодар) с българския национал Ивелин Попов в състава си завърши 1:1 при гостуването на Спартак (Москва) в мач от 21-ия кръг на Премиер лигата, но може да съжалява за това, че не си тръгна с трите точки от руската столица. Спартак Москва поведе след точен удар от дузпа на Комбаров в 22-ата минута, а резервата Сергей Ткачьов изравни в 61-ата.

Любопитното е, че феновете на Спартак така и не видяха гола, тъй като в тази минута решиха да използват пиротехниката си и разбраха, че Кубан е изравнил едва, след като се вдигна пушилката от терена. До края Кубан натисна здраво и на три пъти гредите спасиха домакините от загубата, а в 78-ата минута реферът отмени гол на Алмейда заради несъществуваща засада.

Ивелин Попов имаше отлична възможност да се разпише в 25-ата минута, след като стреля в очертанията на вратата, но защитник на Спартак блокира в последния момент.

След равенството Кубан заема 8-о място във временното класиране с 31 точки, докато столичани са на 6-ата позиция с 36 точки.