Ман Юнайтед продължава да крачи уверено към ШЛ (видео)

Отборът на Манчестър Юнайтед направи нова важна крачка към класиране в първата четворка и осигуряване на участие в Шампионската лига догодина. Днес "червените дяволи" надиграха с 3:1 Астън Вила в среща от 31-ия кръг на Премиър лийг. Това бе пети пореден успех за домакините на "Олд Трафорд", които дори се изкачиха до 3-ото място във временното класиране, но имат мач повече от градския съперник Манчестър Сити. Андер Ерера в 43-ата и 90-ата минута и Уейн Рууни в 79-ата минута отбелязаха головете за Юнайтед, а Кристиан Бентеке в 80-ата минута бе точен за бирмингамци.

Манчестър Юнайтед доминираше изцяло през първото полувреме и всичко по-интересно се случваше пред вартата на гостите. Още в 4-ата минута Уейн Рууни бе задържан от Киърън Кларк в наказателното поле и претендираше за дузпа, но съдията реши, че няма основание да посочи бялата точка. След това в 10-ата минута Ашли Йънг направи страхотен пробив от ляво и центрира, топката бе изчистена от защитник, но право в краката на Хуан Мата, който веднага опита изстрел, но в тялото на бранител на съперника.

Домакините продължиха да натискат и в 24-ата минута и Маркос Рохо се включи в предни позиции и пробва изненадващ удар от далеч, като топката премина опасно близо над гредата. Три минути по-късно Антонио Валенсия центрира чудесно за Рууни в пеналта, а нападателят опита задна ножица, но без особен успех. В 39-ата минута Ашли Йънг пробва рефлексите на Брад Гузан от дистанция, но стражът бе на мястото си. В 41-ата минута нов шанс се откри пред Рохо, който стреля от границата на наказателното поле, но отново Гузан улови.

По-добрата игра на Юнайтед все пак даде резултат. В 43-ата минута след хубава комбинация по лявото крило Дейли Блинд получи на скорост и центрира за Андер Ерера, който овладя и моментално прати топката във вратата за 1:0. В самия край на полувремето "червените дяволи" можеха и да удвоят преднината си като Рууни стреля от близо, но защитник изби, а след това и Рохо стреля с глава, но без да затрудни Гузан.

В началото на второто полувреме и Астън Вила показа зъби и в 49-ата минута организира чудесна контраатака, която за малко да завърши с гол. Андреас Вайман напредна в наказателното поле и върна за Кристиан Бентеке, който от прекрасна позиция прати кълбото над вратата.

Постепенно обаче Юнайтед си върна инициативата и търсеше втори гол. В 52-ата минута Йънг стреля опасно от далеч. След това в 62-ата минута Маруан Фелаини получи чудесно центриране и отправи удар с глава, но Гузан отново опази вратата си. В 69-ата минута пък Рууни напредна до пеналта и стреля по земя опасно близо до гредата.

В 79-ата минута домакините най-накрая стигнаха до удвояване на преднината си. Анхел ди Мария проби от ляво и центрира за Рууни, който овладя прекрасно и с изстрел от воле заби неспасяемо кълбото под гредата за 2:0. Само минута по-късно обаче гостите се върнаха в мача. При едно центриране от корнер топката бе пропусната за Кристиан Бентеке, който я засече във вратата за 2:1.

В добавеното време на мача обаче Манчестър Юнайтед стигна до трети гол след хубава атака при която Хуан Мата намери нахлуващия на скорост Андер Ерера, който от движение бе точен за крайното 3:1.

Така "червените дяволи" събраха актив от 62 точки и се изкачиха на 3-ото място във временното класиране, като имат точка повече, но и мач повече от Манчестър Сити и цели 8 точки преднина пред петия Ливърпул. Астън Вила пък остава на 16-ото място в таблицата с 28 точки.