След лекцията в Мюнхен Борусия (М) отнесе и Хофе (видео)

След престижното 2:0 срещу Байерн в Мюнхен преди две седмици днес Борусия (Мьонхенгладбах) отново убеди във високата си класа с категоричен успех с 4:1 при гостуването на Хофенхайм в среща от 27-ия кръг на Бундеслигата. Петата победа в последните седем мача запази аванса от 2 точки пред Байер (Леверкузен) в битката за третото място - последното, което гарантира директно класиране за Шампионската лига.

Игралите в черно този следобед футболисти решиха срещата в рамките на 10 минути пред първото полувреме. Те изоставаха с 0:1 след попадение на Свен Шиплок в 17-ата минута, но направиха вихрен обрат. В 26-ата минута Макс Крузе изравни от дузпа, при която съдията пропусна да даде авантаж, след като Патрик Херман така или иначе реализира. Пет минути след това Херман все пак записа името си сред голмайсторите за 2:1. Докато домакините се осъзнаят, нова перфектна акция на "жребчетата" даде шанс на Рафаел да направи 3:1. В началото на втората част - в 51-ата минута, Херман окончателно уби интригата с попадение за 4:1. Почти всички най-интересни моменти в Зинсхайм дойдоха след отлични контраатаки.

Загубата оставя Хофе извън зона "Европа", където Аугсбург и Шалке 04 имат предимство.

В сряда на Мьонхенгладбах предстои нова визита, но този път в турнира за Купата на Германия. Там тимът на Лусиен Фавре се изправя срещу лидера в Трета лига Арминия (Билефелд) в битка за място в полуфиналите. Хофенхайм също продължава участието си в надпреварата, като във торник има далеч по-тежката задача срещу Борусия (Дортмунд) на "Сигнал Идуна Парк".