Арсенал с тежък удар по Ливърпул в борбата за ШЛ след мощно 4:1 (видео)

Отборът на Арсенал нанесе тежък удар по един от преките си конкуренти за място в Шампионската лига Ливърпул, след като разгроми съперника с 4:1 и по този начин се отдалечи на девет точки от него седем кръга преди края. Възпитаниците на Арсен Венгер надиграха своя опонент и продължиха победната си серия в елита, докато за мърсисайдци второто поредно поражение от конкурент за място в четворката почти приключи надеждите на отбора на Брендън Роджърс за участие в ШЛ.

Домакините нанесоха своя удар в рамките само на осем минути в края на първото полувреме. Тогава те отбелязаха три гола във вратата на Симон Миньоле и на практика предрешиха крайния изход от мача.

Арсенал започна по-активно срещата и в първите пет минути Симон Миньоле на два пъти трябваше решително да се намесва, за да спаси вратата си от сигурен гол. След втората намеса на белгиеца, Коло Туре изчисти пред краката на Аарън Рамзи, за да попречи на уелсеца да отбележи на празна врата.

В 20-ата минута и Ливърпул създаде прекрасна възможност за гол, след като Лазар Маркович и Рахим Стърлинг се озоваха сами срещу вратаря Давид Оспина, но сърбинът пусна топката прекалено дълга към своя партньор в предни позиции и така опропасти ситуацията.

Ектор Белерин откри резултата в 37-ата минута след отлично солово изпълнение. Юношата на Барселона премина технично покрай Алберто Морено и с удар с левия крак матира Симон Миньоле, за да даде аванс на "артилеристите". Само три минути по-късно Месут Йозил удвои преднината на домакините с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар. Точно преди края на първата част Алексис Санчес с невеорятно изпълнение направи резултата класически с невероятно попадение.

В 76-ата минута Джордан Хендерсън от дузпа намали изоставането на своя отбор. Рахим Стърлинг бе съборен в наказателното поле от Ектор Белерин и от бялата точка Хендерсън заби седмия си гол от началото на сезона, за да върне един гол от изоставането на своя тим.

Шест минути преди края на срещата гостите останаха с човек по-малко, след като Емре Джан бе изгонен за два жълти картона. В продължението на редовното време Оливие Жиру с красив гол оформи крайното 4:1.

Победата изстреля Арсенал на второто място в класирането на Висшата лига с 63 точки. Успехът е седми поред за лондончани, които за последно не успяха да победят Тотнъм на 7 февруари, когато загубиха столичното дерби с 1:2. Ливърпул пък се отдалечава от бленуваното четвърто място след втора поредна загуба и може да се окаже на осем точки от топ 4 след приключването на 31-ия кръг от шампионата.