Рубин помете Амкар (видео)

Отборът на Амкар загуби с 0:3 от гостуващия Рубин в мач от 21-ия кръг на руското първенство. Игор Портнягин изведе казанци напред в резултата в 45-ата минута, а Бранко Йовичич си отбеляза автогол в 65-ата минута. В 81-ата минута Портнягин реализира второто си попадение в срещата и оформи крайния резултат.

Благой Георгиев не бе в групата на Рубин за мача, а Захари Сираков бе титуляр за Амкар, но в 46-ата минута бе сменен от Богдан Бутко. Георги Пеев влезе на мястото на Максим Батов в 64-ата минута за Амкар, а Петър Занев не бе в групата за срещата на тима от Перм.

Рубин е трети в класирането с 39 точки, на 4 зад втория ЦСКА (Москва). Амкар пък заема предпоследната 15-а позиция в подреждането с 14 точки.