Ню Джърси победи Монреал след дузпи

Якоб Йозефсон и Патрик Елиас се разписаха при изпълнението на дузпите за победата на Ню Джърси с 3:2 у дома срещу Монреал в редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Стефан Матийо и Рийд Бъчър бяха точни за Девилс в редовното време, а Томаш Плеканец и Джеф Петри вкараха в полза на канадците в първия период на двубоя. Редовното време и продължението завършиха наравно 2:2, а Алекс Галченюк и Давид Дешарне направиха пропуски при дузпите за Монреал.

Отборът от Канада остава лидер в Атлантическата дивизия с актив от 104 точки, три мача преди края на редовния сезон. Чикаго победи като гост Бъфало с 4:3. Джонатан Тейвс в рамките на само 47 секунди в третия период се разписа на два пъти в полза на победителите.

Преди това Дънкън Кийт и Патрик Шарп дадоха аванс в полза на Блекхоукс, но Маркус Фолино на два пъти и Йохан Ларсон направиха обрат в полза на Сейбърс. Тейвс се разписа на два пъти в последните две минути на двубоя. Чикаго е на трета позиция в централната дивизия със 102 точки, докато Бъфало няма шансове да се класира за плейофите. Сейнт Луис победи като гост Далас със 7:5. В двубоя бяха реализирани рекордните четири гола в разстояние на едва 49 секунди. Алекс Пиетранджело се разписа за 6:5 в полза на Блус в последния трети период, а Джейдън Шварц в самия край на мача оформи успеха със 7:5 в полза на Сейнт Луис.

Старс изоставаше с 1:3 във втората част, но направи обрат до 5:3, след което на свой редо допусна четири безответни попадения. Лоугън Коучър и Джо Павелски се разписаха в първите пет минути за победата на Сан Хосе с 3:1 у дома срещу Аризона. Мат Нието добави още едно попадение за Шаркс. Отборът все още има шанс да се класира за директните елиминации в Лигата. Марк Аркобело беше точен в полза на гостите, които се представят изключително слабо през този сезон.