Лудогорец нанесе най-тежката загуба на ЦСКА - армейците счупиха куп антирекорди (видео+галерия)

Лудогорец разгроми с 4:0 ЦСКА в мач от втория плейофен кръг на родното първенство и по този начин нанесе най-тежката загуба на червените в съперничеството между двата отбора на ниво "А" група.

Орлите откриха резултата след гол на Александър Барт преди почивката, а през втората част разградчани буквално разпиляха своя съперник и трите попадения на Марселиньо, Върджил Мисиджан и резервата Жуниор Кишада бяха най-малкото, с което се отърваха гостите от София.

Така ЦСКА записа куп антирекорди в "А" група. Освен най-тежкото поражение от орлите, червените инкасираха шеста поредна загуба в Разград в мачовете от първенството, като в тези срещи армейците така и не реализираха гол. Също така ЦСКА вече в пети пореден шампионатен двубой не успява да вкара попадение, което е абсолютен антирекорд за 31-кратния български шампион.

Първата опасна ситуация бе пред вратата на домакините. След центриране на Кукоч в четвъртата минута топката достигна до Николич, който я овладя и стреля силно по земя от малък ъгъл, но Стоянов изби.

Лудогорец отговори със самостоятелен пробив на Марселиньо, който преодоля трима играчи в червено и стреля, но Уваренко без проблем улови.

Лудогорец - ЦСКА 1:0

До 20-ата минута реферът Георги Йорданов спести един куп жълти картони, а в 18-ата минута съвсем спокойно можеше да покаже и директен червен картон на Козмин Моци, който при безобидна ситуация за висока топка реши да се прави на каратист и удари умишлено с бутоните в корема Стефан Николич, но за тази груба проява не бе отсъден дори фаул.

В 28-ата минута Лудогорец като по чудо не откри резултата. Марселиньо се възползва от груба грешка на червените, изведе Безяк сам срещу вратаря, но словенецът стреля в аут.

Постепенно орлите изнесоха играта в половината на ЦСКА и започнаха по-често да застрашават армейската врата. Първо шут на Марселиньо бе избит от Уваренко в корнер. След неговото изпълнение в 36-ата минута топката стигна до Ешпиньо, който центрира и Александър Барт вкара с глава - 1:0 за Лудогорец.

Шест минути по-късно добра атака на разградчани завърши с центриране на Мисиджан към Безяк, централният нападател на орлите стреля с глава, но Уваренко спаси.

Втората част започна с натиск на Лудогорец. В 47-ата минута Абало стреля по земя, но покрай левия страничен стълб на армейската врата. Пет минути по-късно армейците допуснаха поредна грешка в отбрана и подариха топката на Абало, който шутира опасно, но Уваренко с върха на пръстите си изби в корнер.

ЦСКА отговори подобаващо в 58-ата минута, когато след центриране отляво Моци изпусна Николич, черногорецът отправи удар с глава, но над вратата.

Така се стигна до 64-ата минута, в която Лудогорец вкара втори гол. Мисиджан центрира отляво към Марселиньо, който се измъкна от Кукоч, надскочи Оршулич и с глава простреля Уваренко за 2:0.

В 78-ата минута футболистите на дебютиращия начело на ЦСКА треньор Галин Иванов можеха да се върнат в срещата, когато Милисавлевич центрира отляво към резервата Луис Соарес, но нападателят стреля над вратата. Само минута по-късно домакините поведоха с 3:0. Това стана след брилянтна атака по дясното крило, след която Абало пусна по земя към Марселиньо, бразилецът прескочи хитро топката и тя попадна в непокрития Мисиджан, който без забавяне и след брилянтен фалцов шут с десния крак я прати за трети път в мрежата на Уваренко.

В 81-ата минута като по чудо не падна и четвърто попадение във вратата на ЦСКА, след като Марселиньо не успя да реализира очи в очи със стража на гостите. Секунди по-късно поредна сериозна опасност в наказателното поле на армейците за малко не доведе до нов гол.

Логичното се случи и той падна в даденото от рефера продължение на мача. След поредната грешка при изнасянето на топката, този път допусната от Стивън Съндей, Мисиджан надбяга Тунчев и подаде към резервата Кишада, който на празна врата оформи крайното 4:0 за трикратния шампион на България.