Мъри премина през Бердих по пътя към четвъртия си финал в Маями

За четвърти път в своята кариера Анди Мъри достига до финала на "Мастърс" турнира в Маями. Това се случи, след като поставеният под номер 3 в основната схема шотландец победи с 6:4, 6:4 Томаш Бердих (Чехия). Така в спор за третата си титла в изданието Мъри ще очаква спечелилия другия 1/2-финал, който ще противопостави Новак Джокович (Сърбия) и Джон Иснър (САЩ).

Първата ракета на Великобритания започна чудесно двубоя с 8-ия в схемата Бердих и реализира пробив още в откриващия гейм. Веднага след това обаче Мъри се пропука и резултатът бе изравнен - 1:1. В третия гейм шотландецът отново взе инициативата и измъкна подаването на чешкия си опонент. До края на този първи сет Мъри запази преднината си и затвори частта без проблеми при собствен сервис за 6:4.

Развоят на втория сет напомняше този от първия. Двамата тенисисти си размеиха по един пробив, след което в третия гейм 27-годишният Мъри отново взе сервис-гейма на Бердих за 2:1. Чешкият представител изпитваше доста повече проблеми при подаванията си в сравнение с Мъри и до края на мача така и не успя да върне брeйка. Срещата продължи час и 42 минутим, а това бе 12-и сблъсък в съперничеството между двамата тенисисти, които вече имат по 6 успеха.

Мъри остави в статистиката 3 аса и още толкова двойни грешки, докато при Бердих директните точки от сервис бяха 2, а двойните грешки - 4.