Монтана 2003 се класира за полуфиналните плейофи на НБЛ за жени

Монтана 2003 победи като гост Рилски спортист (Самоков) с 83:55 (28:20, 15:12, 18:19, 22:4) точки в среща-реванш от четвъртфиналните плейофи на Националната баскетболна лига за жени. Така възпитаничките на Николай Боруков спечелиха серията с 2:0 победи и се класират за полуфиналите, където ще играят с Нефтохимик 2010 (Бургас). В Самоков баскетболистките от Монтана имаха аванс от 43:32 точки на почивката, а натрупаха още по-убедителна преднина в последните 10 минути, в които реализираха 22 точки срещу само 4 за домакините. За победителките се отличиха Даниела Петева с 22 точки, Христина Иванова и Радостина Димитрова с по 13 точки, а Карън Дювър завърши 10 точки и 16 борби. За Рилски спортист най-полезни бяха Теодора Динева с 23 точки и Александра Делчева с 16 точки и 7 борби.