Банско се доближи до второто място

Банско се доближи на 3 точки от второто място в Б група, след като в отложена среща от 17-ия кръг се наложи с 2:0 над Септември (Симитли). Така банскалии имат 37 точки, а пред тях са Пирин с 40 и Локомотив (Горна Оряховица) с 38.

При изключително студено време се изигра този мач, но въпреки това домакините имаха преимущество през цялото време. Още в началото на срещата Банско натисна здраво, но изпусна много. Само Янислав Иванов изпусна четири положения, но след това вдигна топката от корнер в 36-ата минута за Георги Фикийн, който в 36-ата минута с крак откри резултата.

Единствената чиста ситуация и най-спорна в мача се оказа в ответната атака. Капитанът на домакините Иван Топузов повали откъсващия се Методи Костов от гостите, които веднага след това протестираха бурно, че реферът е трябвало да посочи дузпа и да вдигне червен картон на провинилия се. Съдията Петър Доровски обаче показа жълт и отсъди фаул на дъгата. От този фаул Гущеров стреля опасно, но вратарят Пламен Колев отби топката над гредата.

Втория гол в мача бе отбелязан в 58-ата минута. Тогава Костадин Слаев слаломира по левия фланг с топката 30 метра и центрира високо, към Виктор Шишков. Нападателят с глава прехвърли вратаря на Септември за 2:0. Три минути по-късно Янислав Иванов от фаул от 25 метра разтресе напречната греда.