Първите двама 1/2-финалисти в Пекин вече са известни

Действащият световен шампион Марк Селби ще се изправи срещу Курт Мафлин в единия 1/2-финал на Откритото първенство на Китай по снукър, което се провежда в Пекин. Това стана ясно, след като световният номер 1 победи в оспорван двубой Робърт Милкинс с 5:4 фрейма, а Мафлин се наложи със същия резултат срещу Шон Мърфи.

Милкинс, който е 17-и в света, повеждаше на няколко пъти срещу Селби, но в крайна сметка не издържа в крайната фаза на срещата. Млекаря взе първата партия след чудесните 67 точки, но в следващата част Селби изравни след 50 точки за 1:1. В третия фрейм Милкинс реализира сенчъри брейк от 128 точки, но веднага след това съперникът му върна баланса в резултата. 39-годишният англичанин поведе за трети път в двубоя след най-силна серия от 43 точки, но шестият фрейм бе спечелен от Селби с брейк от 67 точки за 3:3. Походът на Милкинс продължи и той направи резултата 4:3 в своя полза, като се доближи само на фрейм от победата. До края на мача обаче в типичния си стил Селби стигна до обртат. 31-годишният англичанин измъкна накъсаната осма партия, а в решаващата част не даде нито точка на Миклинс. Веселяка от Лестър записа печеливша серия от 33 точки, с което си осигури място на 1/2-финалите в ранкинг изданието.

Много силен двубой изиграха Курт Мафлин и Шон Мърфи. Те оставиха в статистиката шест халф-сенчъри брейка и една трицифрена серия. Световният шампион от 2005 година имаше аванс от 3:1 след най-добър брейк от 56 точки. Мафлин пък се отчете с 64 точки във втората партия. До края на мача 44-ият в ранглистата състезател обаче не просто навакса изоставането си, но и осъществи силни серии - от 89, 103 и 74 точки. Така Мафлин изравни за 4:4, а в решаващия фрейм не даде шанс на Мърфи и с брейк от 73 точки стигна до победата.