Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0 /Почивка/

АЛБА Берлин завърза битката за плейфоите с победа над Панатинайкос

Германският шампион АЛБА Берлин спечели изненадваща победа с 68:66 срещу Панатинайкос в мач от предпоследния кръг на втората групова фаза на баскетболната Евролига за мъже, с което повиши интригата за плейофните места. Двата отбора останаха равни в битката за четвъртата позиция, като АЛБА е домакин на Макаби Тел Авив, а Панатинайкос гостува на Цървена звезда. Гърците притежават аванс в тайбрека между двата отбора. Междувременно, резултатът от мача между АЛБА и Панатинайкос постави под въпрос класирането и на израелския Макаби, който победи с Галатасарай с 81:72 и поведе с точка пред своите съперници на третото място.

Тимът от Тел Авив гостува именно на АЛБА и тройният тайбрек никак не е изключен. Панатинакос водеше дълго време на своите съперници и дори имаше девет точки аванс в началото на последната четвъртина, но баскетболистите от Германия проявиха характер и обърнаха мача. Американецът Алекс Ренфро, завършил срещата като най-резултатен за АЛБА с 16 точки, вкара победния кош в заключителните секунди и с това допълнително "стегна възела" в група "Е".

Барселона спечели изцяло испанския сблъсък с Реал Мадрид с 85:80, като и двата отбора вече са се класирали за плейофния кръг. Те са равни на върха, но Реал води в тайбрека и за момента е лидер в група "Е". Лаборал Куча, също от Испания, остана в битката за топ 4 в група "F", след като победи с 93:76 Фенербахче. Турците, които водят в класирането с точка пред ЦСКА Москва, бяха сломени от изключително ефикасното трио Майк Джеймс, Дариус Адамс и Фабиан Касьор. Те вкараха общо 49 точки. Лаборал Куча е на четвърто място и води с две точки пред турския Ефес Истанбул, който играе по-късно днес срещу Олимпия Милано. Забележителното в група "F" е това, че разликата между четвъртото и осмото място е едва три точки.