Девойките на България завършиха със загуба Евроволей 2015

Националният отбор по волейбол на България за девойки младша възраст отстъпи на Белгия с 1:3 (17:25, 12:25, 25:23, 7:25) в последния си мач от група II на Европейското първенство 2015, игран в залата на пловдивския университет "Паисий Хилендарски".

Младите ни националки записаха пета загуба в груповата фаза на първенството, като завършиха с поражение участието си в Евроволей 2015. С това те останаха на последно място в своята група, само с една спечелена точка. Така родните представителки отпадат от по-нататъшната надпревара, като ще бъдат само зрители в Пловдив. Отборът на Белгия пък завърши на второ място в групата, с четири победи, една загуба и 11 точки, като се класира за финалната четворка на шампионата.

В последния си мач все пак нашите имаха своя достоен момент, като взеха гейм на класния тим на съперничките. След като изоставаха с 0:2, българските момичета намериха сили да продължат борбата, като успяха да се наложат в решителните моменти при 22:22 и да преклонят белгийките.

Това обаче бе временен възход, като в четвъртата част белгийките направо изригнаха, показаха отново класата си и оставиха нашите едва на седем точки.

Реализатор за победата на Белгия стана Брит Ерботс с 15 точки.

За България най-резултатна бе Александра Миланова с 12 точки.