Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Ноле срещу екзекутора на Гришо на полуфиналите в Маями

Лидерът в световната ранглиста Новак Джокович се класира за полуфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Маями, след като се наложи трудно със 7:5, 7:5 над испанеца Давид Ферер. Следващият мач на поставения под номер 1 в схемата сърбин ще е срещу американеца и майстор на сервисите Джон Иснър, който отстрани японеца Кей Нишикори след 6:4, 6:3.

Джокович не започна никак добре срещата и изоставаше с 1:4 в първия сет, но впоследствие се съвзе и взе шест от следващите седем гейма, за да затвори частта. Той спечели подаването на Ферер рано във втория сет и поведе с 3:1, но испанецът, който празнуваше 33-ия си рожден ден, отговори с пробив при сервис на Джокович в десетия гейм. Сърбинът все пак стигна до победата, след като върна моментално пробива и защити собственото си подаване.

"Днес трябваше да се боря за всяка точка на корта, защото Ферер не се дава лесно. Знаех, че ще бъде така още преди да изляза на корта. Давид е страхотен противник, който не спира да се бори, придвижва се добре по корта и винаги те кара да направищ още един допълнителен удар", коментира Ноле.

В другия четвъртфинал от тази нощ Джон Иснър, който отстрани Григор Димитров в третия кръг, преодоля с лекота Нишикори. Американецът завърши срещата с 33 срещу 5 в печелившите удари, а освен това направи и 13 аса, приключвайки срещата в рамките на едва 70 минути.

В същото време Нишикори, който загуби само десет гейма и направи 15 пробива до четвъртфиналите на турнира, беше бледа сянка на себе си в мача срещу Иснър. Той дори не стигна до разиграване за пробив срещу своя съперник.

По повод предстоящия сблъсък с Джон Иснър Новак Джокович коментира, че американецът ще е много опасен съперник. "Той натрупа увереност заради победите над тенисисти от топ 10", заяви сърбинът по адрес на Иснър, койото елиминира и световния №6 Милош Раонич в четвъртия кръг. Сигурен съм, че това ще му даде психологическо предимство. Той ще се опита да бъде агресивен и да гони всеки свой шанс, което го прави много опасен", заяви Ноле.