Барселона измъкна победата в баскетболното Ел Класико (видео)

Отборът на Барселона записа седма поредна победа и общо десета в група „Е” на ТОП 16 на Евролигата, след като късно снощи се наложи над вечния си съперник Реал (Мадрид) с 85:80 в среща от XIII кръг на най-авторитетния клубен турнир на Стария континен.

Най-резултатен за каталунците беше Марио Хезоня, който за 16:55 минути на терена се отличи с 15 точки, а Брад Олесон и Мачей Лампе добавиха по 12 точки за успеха.

За „Белия балет” с 20 точки се отличи Руди Фернандес, а Серхио Родригес и Густаво Айон добавиха съответно по 17 и 10 точки.

Двубоят в зала „Палау  Блауграна” напълно оправда опредението за „Дерби на седмицата” в Евролигата, след като двата отбора стигаха до равенството в резултата общо 11 пъти.

Баскетболистите на Реал (Мадрид) имаха преднина от 25:17 след първите десет минути, която дойде след отлична серия от осем поредни точки на Руди Фернандес, но през втората част резервите на Барселона се активизираха, а Хезоня бе в основата на почти всичко хубаво за домакините, които стигнаха до равенството на почивката – 41:41.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени особено и след 30 минути игра все още нищо не бе решено – 64:62 в полза на Барселона. В заключителната четвърт битката за всеки сантиметър от терена продължи с пълна сила.  Хезоня и Олесон поддържаха крехката преднина на каталунците, но 1:50 минути преди последния съдийски сигнал Родригес се активизира и изравни за 78:78.

В този момент под светлините на прожекторите попадна живата легенда на Барселона Хуан Карлос Наваро. Ветеранът вкара серия от наказателни удари и направи няколко отлични асистенции, с които направи разликата между двата тима и гарантира победата на домакините – 85:80.