Гълъбинов герой в исторически за Панучи мач (видео)

Българският нападател на Ливорно Андрей Гълъбинов изигра отличен мач от 34-ия кръг на Серия "Б", като донесе победата на своите с 1:0 в домакинството над Ланчано. Във второ поредно домакинство под ръководството на Кристиян Панучи, родния таран бе титуляр и записа почти пълни 90 минути, като в продължението бе заменен от Джеферсон и обра аплодисмените на своите фенове. Столичанинът се разписа с красив гол в края на първата част, когато с техничен удар с левия крак от 20 метра прати топката мрежата, след като преди това се отклони в горната греда. Попадението бе първо за него за 2015 година и общо шесто за този сезон в Серия "Б". Голът също така бе първи за Ливорно в ерата Панучи, тъй като в предните двама мача тима не успя да се разпише.

Победата прекъсна също така и лошата серия от три поредни загуби без отбелязан гол за "тосканците", а също така е първа в кариерата на Панучи, като старши-треньор.

Гълъбинов бе най-добрият на терена, но липсата на късмет му попречи да вкара за пръв път два гола в един мач този сезон. Негов удар с глава при 0:0 бе избит в последния момент. През втората част силен негов изстрел с десния крак мина на сантиметри от вратата. В 69-ата минута пък вратарят на гостите със сетни усилия изби в корнер удар със задна ножица на Гълъбинов. Секунди по-късно от фаул юношата на ЦСКА отново се размина с гола.

Въпреки това Ливорно стигна до трите точки и вече има актив от 50 точки. Тосканците заемат седмо място, като са на шест от втория Болоня, който вчера отстъпи от лидера Капри с 0:3. Именно последния тим е лидер с актив от 68 точки и само чудо може да ги спре от историческо влизане в Серия "А".

Националът Валери Божинов остана на пейката през всичките 90 минути за неговия тим Тернана при успеха с 2:0 над Бари. Интересното е, че конкурента на родния нападател Чераволо вкара два красиви гола в 63-ата и 74-ата минути и донесе първи успех от два месеца на отбора от Умбрия. Тимът вече има 40 точки, но лошата новина за Божиов и компания е, че тима продължава да е близо до зоната на изпадащите, тъй като всички тимове от дъното спечелиха своите мачове.

Другият тим от Умбрия Перуджа спечели с 2:0 като гост срещу Виртус Ентела и продължи положителната си серия. Катаня след 17 мача без победа далеч от Сицилия спечелиха с 3:0 над Варезе. Три гола на Корвия донесоха изненадващ успех с 3:2 над Пескара като гост при това след обрат.