“Трипъл-дабъл” на Уестбрук не спаси Тъндър срещу Далас

Десетият “трипъл-дабъл” на Ръсел Уестбрук през този сезон не спаси Оклахома Сити Тъндър при домакинството на Далас Маверикс. Експлозивният гард и съотборниците му отстъпиха на гостите от Тексас със 131:135, като реализираните общо 266 точки са най-много в рамките на 48 минути от началото на сезона в НБА.

Уестбрук завърши с 31 точки, 11 борби и 11 асистенции, но определено нямаше най-добрия си ден в стрелба, като завърши с общо 22 пропуска, включително 9 от тройката. Антъни Мороу вкара 32 точки за 29 минути като резерва, а Енес Кантер завърши с 30 точки и 16 борби при загубата. Триото реализира общо 93 от точките на домакините.

Монта Елис бе най-резултатен за Далас с 26 точки, а общо седем баскетболисти на Маверикс преминаха бариерата от 10 точки. Чандлър Парсънс се отчете с 22 точки и 6 асистенции, а Дирк Новицки вкара 18 и стана едва седмият играч в историята на НБА, преминал границата от 28 000 реализирани точки.

Оклахома Сити пък стана първият отбор от 1997 година насам, който губи, въпреки че трима играчи реализират поне по 30 точки. За последно това се случи когато Портлънд отстъпи на Финикс след четири продължения преди 18 години.

Маверикс са седми в подреждането на Запад с 46 победи и 29 загуби, докато Тъндър са осми с 42-33.