Добруджа на финал срещу Марек след 3:0 над Нефтохимик в полуфинал №5 (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболният отбор на Добруджа 07 (Добрич) се класира за финала в Суперлигата. Момчетата на треньора Мирослав Живков биха категорично у дома Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:0 (25:22, 25:11, 25:20) в решителен мач №5 от полуфинала помежду им, игран тази вечер в препълнената зала "Добротица" в Добрич.
Добруджа на финал срещу Марек след 3:0 над Нефтохимик в полуфинал №5
Така добричлии, които са победители в редовния сезон, спечелиха полуфиналната плейофна серия с 3-2 победи и се класираха за финала. Там волейболистите на Добруджа ще срещнат защитаващите титлата си шампиони от Марек Юнион Ивкони, които отстраниха на полуфиналите Монтана след 3-0 победи. От друга страна бургазлии завършват на 5-то място в крайното класиране, там където завършиха след редовния сезон. Финалната серия между Добруджа и Марек започва в понеделник (6 април). Играе се отново до 3 победи от 5 мача. Първите две срещи по предварителна програма са в понеделник и вторник (6 и 7 април) от 18,00 часа в Добрич.
Отборите на Добруджа и Нефтохимик започнаха изключително нервно срещата, но по-силният начален удар на домакините даде резултат и те се оттеглиха на първото техническо прекъсване с преднина от 8:6. Два много силни сервиса на Симеон Александров запазиха аванса на добричлии и при второто техническо прекъсване - 16:14. Тази разлика се оказа повече от достатъчна за момчетата на Миро Живков и след блокада срещу атака на Петър Христов спечелиха първия гейм с 25:22.
Домакините от Добруджа започнаха по прекрасен начин и във втория гейм и поведоха с 6:0, което накара старши-треньора на Нефтохимик Николай Желязков да вземе и двата си тайм-аута в гейма. В началните минути на втората част, добричлии "летяха" по игрището и набързо поведоха с 8:1. Много силният начален удар на Добруджа им даде възможност да поведат с 12:3. Домакините достигнаха до втората техническа почивка с аванс от 16:8. До края на гейма, гостите от Бургас успяха да спечелят само три точки и Добруджа поведе много сериозно в срещата с 2:0 гейма след 25:11.
В третия гейм отново домакините от Добруджа започнаха по-активно, а гостите от Бургас не приличаха на себе си и до първото техническо прекъсване имаха комфортен аванс от 8:6. Разликата от две точки в полза на добричлии се запази и до второто техническо прекъсване - 16:14. По-здравите нерви на волейболистите на Добруджа в заключителните моменти им позволиха да ликуват след 25:20 и 3:0.