С ранен гол Мексико победи Парагвай

С гол на Едуардо Ерера още в 3-ата минута Мексико спечели с 1:0 срещу Парагвай в контролна среща. Ерера се разписа от близко разстояние след удар на Хуан Карлос Медина от свободен удар. Минута преди края на първата част авторът на единственото попадение имаше нова възможност да се разпише, но навлязъл от дясно в наказателното поле, не улучи вратата. 15 минути по-късно той беше заменен от Хавиер Ернандес-Чичарито. През второто полуреме ситуацията беше доста по-различнва, като мексиканците отправиха едва два удара към вратата на Парагвай. Селекционерът на Парагвай Рамон Диас заяви, че е доволен от отбора, особено през второто полувреме.

След мача няколко запалянковци слязоха на терена и влязоха в разправия с охраната, а преди това около 100 кутии от бира полетяха от трибуните към игрището. В други две контроли на отбори от Латинска Америка Венецуела победи Перу с 1:0 като гост с гол на Хосеф Мартинес в 60-ата минута, а Панама изненадващо се наложи над Коста Рика с 2:1. За панамците вкараха Блас Перес и Луис Техада през първото полувреме, а след почивката Алваро Саборио върна един гол от дузпа.