Белгия измъкна точките в Йерусалим (видео)

Отборът на Белгия надигра трудно с 1:0 Израел при гостуването си в Йерусалим в отложена среща от група "В" на европейските квалификации. Маруан Фелаини се разписа за "червените дяволи" в деветата минута. В заключителния половин час гостите играха с човек по-малко, но съумяха да задържат успеха.

Още в третата минута Аксен Витсел стреля покрай гредата. В деветата белгийците излязоха напред в резултата. След центриране от корнер към дъгата ударът от въздуха се получи като параболичен пас към Венсан Компани, неговият опит беше спасен, но при добавката Фелаини се разписа - 0:1. През първото полувреме повечето шанс бяха пред вратата на израелския страж. В 43-ата той излезе много точно след добра акция на гостите отляво.

След почивката домакините се изнесоха по-напред и създадоха затруднения на Тибо Куртоа. В 57-ата Захави отправи хубав далечен изстрел и вратарят изби в корнер. В 64-ата капитанът на Белгия Компани загуби топката в центъра и направи нарушение в гръб, с което си изкара втори жълт картон. До края на срещата Израел натисна и създаде добри положения, но не нанесе голов удар. Най-добрата ситуация беше в 73-ата минута, открила се пред Сахар, при което Куртоа се включи много точно.

Белгия оглави класирането в групата заедно с Уелс. Израел има две точки по-малко.

Снимка: Getty Images/Guliver