Италия и Англия впечатлиха, но не се победиха (видео)

Италия и Англия направиха1:1 в контрола, играна на "Ювентус Стейдиъм" в Торино. Двата тима направиха много зрелищен двубой, който можеше да завърши и с доста повече попадения. Преди почивката "адзурите" доминираха и поведоха с гол на Грациано Пеле, но резервата Андрос Таунзенд донесе равенството на "трите лъва" в 79-ата минута.

За последно двата отбора се срещнаха на финалите на Мондиал 2014 и Италия се наложи с 2:1. Съставът на Антонио Конте показа доста по-агресивна игра в сравнение с гостуването на България (2:2) в евроквалификация преди няколко дни, но отново се видя, че имат проблеми в отбрана. Англичаните бяха колебливи преди почивката, но през второто полувреме създадоха няколко чисти положения пред вратата на Буфон и заслужено изравниха.

Дебют като титуляр за Италия направи натурализираният бразилец Едер, който вкара изравнителното попадение на "Васил Левски". Другият нападател на домакините бе Грациано Пеле от Саутхамптън. От първата минута започнаха и Мирко Валдифиори, Роберто Сориано и Марко Пароло, а на вратата се завърна Джанлуиджи Буфон, който пропусна двубоя с България.

За Англия в атаката стартира Хари Кейн. Звездата на Тотнъм се разписа в дебюта за "трите лъва" срещу Литва и днес беше титуляр в предни позиции, заедно с Уейн Рууни и Тио Уолкот.

Въпреки обтегнатите си отношения с ръководството на Ювентус, Антонио Конте получи топъл прием от феновете. Стадионът не беше пълен, но зрителите, които присъстваха на трибуните, останаха доволни от продукцията на "Скуадра адзура".

Първата опасна ситуация пред една от двете врати създаде Марко Пароло, но Джо Харт се справи с удара на полузащитника на Лацио. Домакините продължиха да са по-напористият тим и можеха да открият резултата малко по-късно, но след пробив и центриране на Матео Дармиан Фил Ягиелка попречи на Едер да се разпише. Англия отговори с пропуск на Рууни в 21-ата минута. Центрирането дойде от Фабиан Делф, а параболичният изстрел с глава на Рууни кацна върху напречната греда.

В 29-ата минута Италия поведе. Джорджо Киелини преодоля Фил Джоунс и насочи топката към непокрития Грациано Пеле, който елегантно продължи полета на кълбото към долния ляв ъгъл на вратата. Не след дълго Пеле можеше да огорчи Буфон за втори път, но не успя да засече центриране на Алесандро Флоренци.

В края на полувремето Крис Смолинг се контузи и беше принудително заменен от Майкъл Карик.

Британците заиграха много по-офанзивно след почивката. В 50-ата минута обаче те се спасиха от сигурен втори гол, след като Джо Харт парира удар на Едер, а при добавката Пеле не уцели вратата. Четвърт час преди края малко не стигна на Рууни да засече добро центриране на Хари Кейн, но в 79-ата минута Таунзенд успя да изненада Буфон с топовен шут от границата на наказателното поле и се разписа за 1:1.

Голът даде допълнителен импулс на гостите, които имаха възможност да направят пълен обрат, но Буфон парира изстрел на Рууни. В самия край на мача Лука Антонели се отскубна по левия фланг след пас на Франко Васкес, но прати топката на сантиметри от целта.

ИТАЛИЯ - АНГЛИЯ 1:1 (1:0)
1:0 Г. Пеле (29)
1:1 А. Таунзенд (79)