Григор не успя да прескочи гиганта Иснър

Първата ракета на България в мъжкия тенис Григор Димитров приключи участието си на силния турнир "Маями Оупън". В среща от третия кръг на надпреварата хасковлията загуби с 6:7(2), 2:6 от представителя на домакините Джон Иснър. Това бе първи сблъсък между двамата, но 208-сантиметровия гигант се оказа непреодолимо препятствие за Гришо, който не успя да се противопостави на бомбените сервиси на американеца. Иснър завърши срещата с 15 аса и 73% успешен първи сервис като спечели 82% от точките при вкаран такъв. Така само за 1 час и 16 минути той успя да пречупи българина.

В първия сет срещата вървеше равностойно и всеки печелеше подаванията си. За Григор обаче това ставаше доста по-лесно в сравнение с неговия съперник, който на два пъти бе поставен в трудни ситуации. В третия гейм българинът стигна до две точки за пробив след като направи добро оспорване на едно грешно съдийско решение. Това доста изнерви Иснър, който искаше точката да бъде преиграна, но тя бе присъдена на Димитров за 40:15 в негова полза. Въпреки това американецът с мощния си сервис успя да се спаси и удържа подаването си.

След това в петия гейм отново Гришо постави под напрежение съперника си, като на три пъти стигна до дюс 40:40, но не и до точка за пробив и в крайна сметка отново Иснър излезе победител и поведе с 3:2.

След нова серия от разменени сервис-геймове, двамата тенисисти докараха нещата до 6:6 и тайбрек. Там обаче при 3:2 в своя полза Иснър направи два поредни мини-пробива, докато Димитров бе безпомощен срещу тежките сервиси на противника и със 7:2 точки Иснър спечели първия сет.

Вторият сет стартира доста неприятно за Григор. След два разменени гейма, в третия българинът се пропука. Той първо направи двойна грешка за 0:30, а след това се стигна и до 15:40 и две точки за пробив за Иснър, който още при първия си шанс взе гейма за 1:2, а след това без проблем затвърди пробива за 1:3.

Димитров за кратко успя да се задържи в мача, като спечели следващото си подаване, но в седмия гейм отново показа колебания и допусна да се стигне до точка за пробив за Иснър, а след двойна грешка Гришо на практика сам му подари гейма за 2:5. Това окончателно уби интригата в двубоя и в следващия гейм американеца спечели подаването си и затвори сета и мача с 6:2 гейма в своя полза.

С този успех Иснър се класира за четвъртия кръг на турнира, където му предстои да се изправи срещу Милош Раонич.